ورود

نام کاربری:

رمز عبور:

یا عضو شوید

گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
نویسنده پیام
admin
مدیر کل انجمن

مدیران کل
کتاب مورد علاقه: بشوی اوراق اگر همدرس مایی...
سپاس ها 1837
سپاس شده 1419 بار در 302 ارسال
ارسال: #1
چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
[تصویر:  8465Asar-Az-Florence-Scovel-Shinn.jpg]

کتابی که در ایران از چاپ شصتم فراتر رفته و خوانندگان بسیاری را به خود جلب نموده است.نویسنده‌ی آمریکایی این کتاب، سالیان بسیار در مقام هنرمند (نقاش) و خطیب، نامی بلندآوازه داشت. افراد بی‌شماری در کلاس‌هایش شرکت می‌جستند و از این طریق، پیام معنویت را به گروهی وسیع می‌رساند. بزرگ‌ترین راز موفقیتش این بود که همواره خودش بود: ساده و صمیمی و بی‌تکلف و شوخ‌طبع. هرگز نخواست قراردادی و ادیب مآب یا دارای نفوذی تحمیلی باشد. 

بخشهایی از کتاب:

زندگی، یک بازی است؛ بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد بازخواهد گرفت. اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد کند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته‌اند که قوه‌ی تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد.

هر آنچه آدمی در خیال خود تصور کند- دیر یا زود- در زندگی‌اش نمایان می‌شود. مردی را می‌شناسم که از مرضی معین که بسیار نادر بود می‌ترسید. او آن قدر به آن مرض اندیشید و درباره‌اش مطالعه کرد که آن بیماری آشکارا بدنش را فراگرفت و مرد. او در واقع، قربانی خیال‌پردازی خود شد. برای پیروزی در بازی زندگی، باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم. کسی که به قوه‌ی تخیل خود آموخته باشد که تنها نیکی را تصور کند و ببیند، خواهد توانست به همه‌ی مرادهای به حق دلش- خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی و یا هر آرمان بزرگ دیگر – برسد.

در بازی زندگی، کلام نقشی تعیین کننده دارد؛ چه بسیارند کسانی که با کلام کاهلانه‌ی خود، به زندگی‌اشان مصیبت فرا خوانده‌اند. مثلاً زنی ثروتمند مدام به شوخی می‌گفت: «دارم خودم را برای زندگی در خانه‌ی مساکین آماده می‌کنم.» با تصویر نقش تنگدستی و تهیدستی بر ذهن نیمه هوشیار، چند سالی نیز نگذشت که کارش به همانجا کشید. خوشبختانه این قانون در هر دو جهت کار می‌کند. یعنی می‌توان فقر را نیز به ثروت بدل کرد. وفور نعمت همواره بر سر راه انسان است. اما از طریق آرزو، ایمان، یا کلام به زبان آمده، می‌تواند نمایان شود. خداوند آشکارا گفته است که نخستین حرکت را انسان باید انجام دهد. بخواهید که به شما داده خواهد شد. بطلبید که خواهید یافت. بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
     دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

گر جلوه می نمایی و گر طعنه می زنی / ما نیستیم معتقد شیخ خود پسند!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ عصر، توسط admin.)
۱-۵-۱۳۹۲ ۰۲:۴۲ عصر
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط Rasoul ، nafis.afra ، Azar ، 61 ali ، ruhe-khoda ، فریماه ، MACh ، DRaiush ، tabriz fx ، es_elmira ، firoozeh hoveyda ، marava
esmat52
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: مثنوی.دیوان شمس.واریس گل صحرا....... و خیلی بیشتر از این
سپاس ها 0
سپاس شده 5 بار در 1 ارسال
ارسال: #2
RE: هفته ی دوم مرداد ماه ۹۲ / کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین
در این که این کتاب بسیار جالب است شکی نیست.اما یکسری مثالهایی که آورده میشود برای من -لااقل-جای سوال دارد.مثلا" در جایی از این کتاب آمده که شخصی به مبلغی احتیاج داشت و هنگامی که راه میرفت آن را روی زمین پیدا کرد که افتاده.یا آنقدر زود همه به ان چه احتیاج دارند میرسند که انسان فکر می کند پس چرا برای من در ایران این اتفاق نمی افتد؟
۱۰-۵-۱۳۹۲ ۰۶:۰۷ عصر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط admin ، Niki ، f_hamed ، Rasoul ، anahita68
dubs
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: تافل
سپاس ها 0
سپاس شده 3 بار در 1 ارسال
ارسال: #3
از اینکه لطف کردید فایل صوتی این کتاب ارزشمند تهیه نمودید بینهایتتتتتتتت سپاسگزارم .
۱۰-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ عصر
 سپاس شده توسط admin ، Niki ، Rasoul
zahra j
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: روانشناسی عزت نفس/sky is the limit/اٍثار همینگوی/
سپاس ها 0
سپاس شده 14 بار در 3 ارسال
ارسال: #4
فکر میکردم این کتاب یه بحث داغ داشته باشه اما الان بعداز یک هفته میبینم هیچ خبری نیست و این جالبه.
به نظر من این کتاب انسان رو با یک بعد دیگه ای از زندگی ( به قول نویسنده: مابعدالطبیعه) اشنا میکنه و فکر میکتم دراین بعد از جهان همه چیز امکان پذیره.بعدی به نام بعد چهارم که در اون زمان و مکان و همه ی مباحث تعاریف کاملا متفاوتی پیدا میکنن.
البته در این که به قول دوستمون مثالهای این کتاب غیرعقلانی هستن شکی نیست اما با عقل و درکی که ما ازدنیای پیرامون خودون داریم اینجوریه.این مثالها در عین حال که بسیار ساده دلاانه و خوش خیالانه به نظر میرسه کاملا امکانپذیرن  و معادل این اتفاقات و کتابها و اصطلاحات غربی رو ما درفرهنگ خودمون داریم.فگر میکنم همون چیزی که ما بهش عرفان و دعا و تقرب  میگیم ددر این کتاب و کتابهای مشابهش ماوراالطبیعه  نامیده شده بدون اینکه ما انسانهای 3 بعدی و حتی کسی که این اتفاق برای خودش میفته بتونه درک کنه.
به قول پایولو کوییلو  : همه چیز یک چیز است.
۱۱-۵-۱۳۹۲ ۰۷:۰۷ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Rasoul ، Azar
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
کتاب مورد علاقه: صد سال تنهایی کلیدر تاریخچه زمان
سپاس ها 4036
سپاس شده 6845 بار در 1271 ارسال
ارسال: #5
با نظر Zahra J  موافقم. مثال های کتاب به گونه ای اغراق آمیز است و تخیلی به نظر می رسد. لحن کتاب منو به یاد موعظه های کشیش ها میندازه.
خانم اسکاول شین به عنوان یک هنرمند نقاش و متافیزیسین مشهور شده است و صرفنظر از لحن موعظه گونه کتاب و ارتباط عمیق آموزه ها با تعالیم عیسی مسیح، اشاره کتاب به قانون جذب قابل تامل است.
از بین کتاب های بیشماری که در زمینه روانشانسی موفقیت، قانون جذب و ... منتشر شده است کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین جزو معروف ترین آثار است ولی من با کتاب "کلید کاربردی قانون جذب" اثر جک کانفیلد و "بیندیشید و ثروتمند شوید" اثر ناپلئون هیل ارتباط بهتری برقرار کردم. البته کیفیت اجرای صوتی بیندیشید و ثروتمند شوید را با شرمندگی و پوزش از مجری محترم آن به هیچ وجه نپسندیدم!
دو توصیه برای دوستانی که در این بحث شرکت می کنند یا قصد مطالعه کتاب این هفته را دارند :
1- کمتر به مثال ها توجه کنید و بیشتر جان کلام یا پیام کتاب را در نظر بگیرید چرا که قانون جذب، تاثیر ایمان به هدف و کلمات تاکیدی را در زندگی شخصی بسیار تجربه کرده ام.
2- حتما کتاب کلید کاربردی قانون جذب را مطالعه کنید. فایل صوتی آن در Audiolib موجود است.
شاد و پیروز باشید.

زین خلق پرشکایت گریان شدم ملول
آن‌های هوی و نعره مستانم آرزوست
۱۲-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۵۸ صبح
 سپاس شده توسط Niki ، admin ، Rasoul ، anahita68 ، DRaiush ، es_elmira
Niki
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: شازده کوچولو، مردی در تبعید ابدی، سمفونی مردگان، ارواح، زوال کلنل After Twenty Years
سپاس ها 2692
سپاس شده 2667 بار در 570 ارسال
ارسال: #6
به نظرم روح کلی اثر وپیامی که نویسنده لابلای سخنان حتی اغراق آمیز انتقال داده و طرح مسائل "کارما"و "قدرت کلام "و...قابل تأمل وخوندنیه اما یک نکته ای وجود داره و شاید برداشت شخصی من باشه اینه که کتاب با عبارات جذاب و آنچنانی بسیار،به نوعی قدرتنمایی داره و نویسنده هم بعدها بعد از نوشتن آن سخنرانی در همایشهای متعدد رو راجع به این کتاب همچنان ادامه میده و به نظر میرسه سعی زیادی در تبلیغات اثر و انتقال مفاهیم آن به گونه ای که همه رو به تحسین واداره انجام شده و به نوعی قدرت طلبی در اثر (که نقض کننده همان قانون کارماست!)به چشم میخوره و ممکنه کاری که حتی ممکنه باعث لوث شدن مفاهیم کتاب که بسیار باارزشه بشه.
به قول شیخ اجل:"مشک آن است خود ببوید نه آنکه عطار بگوید".

چون به دریا می توانی راه یافت
سوی یک شبنم چرا باید شتافت؟!
۱۲-۵-۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ صبح
 سپاس شده توسط f_hamed ، admin ، Rasoul ، Azar ، anahita68 ، ruhe-khoda ، miladgh94
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #7
ضمن تایید نظر نیکی عزیز
این نکته رو به پاسخ قبلی خودم اضافه می کنم که بسیاری از نکات آموزنده این کتاب رو میشه در آثار جک کانفیلد، آنتونی رابینز و دیپاک چوپرا به صورتی عملی تر و کاربردی تر مشاهده نمود.
اما اینها دلیل نمیشه که مطالعه این کتاب رو کنار بذاریم. فقط باید از جملات خودپسندانه و اغراق آمیز صرف نظر کرد و به پیام اصلی کتاب توجه کرد. قبلا هم گفتم با توجه به تعدد کتبی که در این زمینه نوشته و منتشر شده بد نیست دوستانی که اطلاعات کامل تری دارند سایر مراجع معتبر، نه آثار بازاری رو به همه اعضا معرفی کنند.
یکی از جملات زیبای کتاب " جز تردید و هراس هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگ ترین آرمان ها یا مرادهای دلش فاصله ایجاد کند."

۱۲-۵-۱۳۹۲ ۱۱:۰۷ صبح
 سپاس شده توسط Niki ، admin ، Rasoul ، myabin ، Azar ، es_elmira
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #8
سلام به همگی
هنوز در حال شنیدن این کتاب هستم.
واقعا نمی تونم درک کنم چرا نویسنده محترم اینقدر رسیدن به هدف و خواسته ها را ساده گرفته؟؟؟ در جاهای مختلف کتاب با این عبارت روبرو شدم که " آن شخص ظرف چند روز چیزی را که می خواست به دست آورد..." در حالی که فرآیند خواستن و اشتیاق به این سادگی ها و با بیان یکی دو جمله اتفاق نمی افتد. پافشاری، عزمی راسخ و برنامه ریزی برای رسیدن به هدف از جمله مراحلی است که باید طی شود. تاثیر دعا هم، نیاز به خلوص نیت دارد و هر کسی به این راحتی مسجاب الدعوه نمی شود.
اگر کار به این سادگی بود که خانم اسکاول شین می گوید، پس این همه ریاضت و مراقبه و ... که عرفا در طول سالیان دراز انجام داده اند بیهوده بوده است.
البته اگر به این مثال ها که تعداشان کم هم نیست توجه نکنیم برخی از اصول دست یابی به هدف و کسب موفقیت را می توانیم در لابلای جملات پیدا کنیم.

۱۳-۵-۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ صبح
 سپاس شده توسط Rasoul ، admin ، Niki ، anahita68 ، es_elmira
Rasoul
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: شاهنامه/جنایت و مکافات/شازده کوچولو
سپاس ها 3980
سپاس شده 1871 بار در 281 ارسال
ارسال: #9
حامد جان برای حل یک مساله ریاضی چندین راه وجود داره ، اگر شخصی راه دشوار و طولانی را انتخاب کنه میشود گفت راه بیهوده ای را انتخاب کرده است؟
همانطور که به تعداد انسانها راه برای رسیدن به خدا هست، به همان تعداد (شاید بیشتر) راه برای رسیدن به آرزو ها و خوشبختی.

اما از نکاتی که شخصا به آن علاقه مند هستم ،چیزی است که امروزه به قانون جذب معروف شده است ،البته قبل از اینکه غرب قانون جذب(مستند راز) را در شیپور بدمد ، ما هم یک سری چیزها داشته ایم در این حوزه :
همیشه سنگ به در بسته می خورد
هر چی سنگه مال پای لنگه
۱۳-۵-۱۳۹۲ ۰۱:۱۷ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، admin ، Niki ، سیا(ه)وش ، Ermia
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #10
متاسفانه چه در حوزه عرفان و فلسفه و چه در علومی چون ریاضی و نجوم، کشفیات و یافته های اندیشمندان ایران سالها پس از آنها توسط دانشمندان غربی در بوق و کرنا شد. نیوتن افتخاراتی در حروزه ریاضی دارد که کاملا متعلق به خیام است.
در مورد قانون جذب و کارما (که البته این یکی صد در صد شرقیست) مثال ها در ادبیات و عرفان ما بیشمار است. اما زمانی به آنها توجه کردیم که از مستند راز یا نظایر آن شنیدیم.
حتما این مثل قدیمی رو شنیدید : مکافات خونه همین دنیاست! این یعنی کارما

۱۳-۵-۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، admin
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #11
اين جهان كوه است و فعل ما ندا 
سوي ما آيد نداها را صدا 
فعل تو كان زايد از جان و تنت 
همچو فرزندي بگيرد دامنت 
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد 
بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد 
فعل تست اين غصه هاي دم به دم 
اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!

۱۳-۵-۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ عصر
 سپاس شده توسط myabin ، الهه. ، Rasoul ، admin ، shin ta jim ، anahita68 ، MACh ، es_elmira
myabin
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: ...
سپاس ها 45
سپاس شده 19 بار در 5 ارسال
ارسال: #12
(۱۳-۵-۱۳۹۲ ۰۳:۰۳ عصر)f_hamedبسیار زیبا بسیار به موقع و بجا بود . (حداقل برای من که چقدر فراموشکارم) مرسی. نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اين جهان كوه است و فعل ما ندا 
سوي ما آيد نداها را صدا 
فعل تو كان زايد از جان و تنت 
همچو فرزندي بگيرد دامنت 
پس تو را هر غم كه پيش آيد ز درد 
بر كسي تهمت منه، بر خويش گرد 
فعل تست اين غصه هاي دم به دم 
اين بود معناي قَد جَفٌَ القَلَم!

در ما یک چیز کم بود و در زندگی یک چیز کج بود بین ما و زندگی یک چیز گنگ بود ما یا دیر آمدیم یا زود هر چه بود بی موقع آمدیم.

***کلیدر***
۱۳-۵-۱۳۹۲ ۰۵:۰۸ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Rasoul ، admin ، Niki
sanazs
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: رمان و داستان کوتاه و ...
سپاس ها 1
سپاس شده 8 بار در 3 ارسال
ارسال: #13
من چند سال پیش این کتاب رو خوندم  و می دونم بعضی مثالهاش واقعا اغراق آمیزن . ولی امتحان کردم و به بعضی چیز هایی که می خواستم با کمک گفتارها و تمرین های این کتاب رسیدم.مثلا عبارت های تاکیدی بخش بخشایشش واقعا کمکم کرد. که البته(همانطور که گفته شده ) هم در دین و هم در فرهنگ خودمونم خیلی از این عبارات رو داریم ولی بهش توجهی نمی کنیم
۱۳-۵-۱۳۹۲ ۰۶:۰۹ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، admin ، Niki ، anahita68
الهه.
کاربر انجمن
*

عضو انجمن
کتاب مورد علاقه: شازده کوچولو - انسان و خدا - بسوی کامیابی
سپاس ها 6
سپاس شده 13 بار در 2 ارسال
ارسال: #14
اینکه تو فرهنگ ما، یا تو شعرهای شاعران بنام ما این مفاهیم وجود داره کاملا صحیح، با این وجود به نظر من بیان این مفاهیم با جمله بندی های متفاوت، با ذکر مثال های عینی و همچنین ساده کردن این مفاهیم تاثیر قابل توجهی داره که نمی شه نادیده گرفت. وجود چنین کتابهایی واقعا کمک کننده ست!
۱۳-۵-۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Rasoul ، admin ، Niki ، anahita68
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #15
(۱۳-۵-۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ عصر)الهه. نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اینکه تو فرهنگ ما، یا تو شعرهای شاعران بنام ما این مفاهیم وجود داره کاملا صحیح، با این وجود به نظر من بیان این مفاهیم با جمله بندی های متفاوت، با ذکر مثال های عینی و همچنین ساده کردن این مفاهیم تاثیر قابل توجهی داره که نمی شه نادیده گرفت. وجود چنین کتابهایی واقعا کمک کننده ست!
 منظور من نفی ارزش این کتاب یا سایر کتاب هایی که در این زمینه منتشر شده نیست، فقط خواستم  بگم که این مفاهیم برای ما بیگانه نیست و مباحثی مثل هدف، نیروی قصد یا کارما در فرهنگ ما وجود داشته فقط شاید بهش دقت نکردیم.
در هر حال از حضورتون در این بحث ممنونم و منتظر نظراتتون هستم.

۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۷:۰۸ صبح
 سپاس شده توسط Rasoul ، admin ، الهه.
Rasoul
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
سپاس ها 3980
ارسال: #16

نمی دونم چرا ما اینقدر محافظه کار شدیم ، حداقل می دونم نظر چند تا از دوستان در مورد این کتاب چیه؟

1)شخصی خساست را کنار می گزارد ، اسباب بازی برای کودکش می خرد و معادل آن را در پیاده رو پیدا می کند.
نمی دانستم در دین مسیحیت مالی  که پیدا شود ،در جیب می رود .

2)شخصی پولی می خواهد ، خانم اسکاول شین می خواهند شفاعت بفرمایند ولی متوجه می شوند در ذهن آن شخص افکار مربوط به عدم تامین پول در گردش است. هنر ذهن خوانی خانم اسکاول شین.

3)زنی آرزوی تملک خانه ای را داشت، صاحبخانه مرد ، و بعد از آن شوهرش بدرود حیات گفت ،  تا بلاخره آن  صاحب خانه شود.
جالب است که نظر خانم شین این است که وی مقصر مرگ آن دو نفر بوده ،زیرا که قدرت آرزوی وی زیاد بوده است.

حامد عزیز نوشته است : "لحن کتاب منو به یاد موعظه های کشیش ها میندازه."
حامد جان چرا راه دور رفته اید؟Tongue
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۱۹ صبح، توسط Rasoul.)
۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۱۸ صبح
 سپاس شده توسط f_hamed ، admin ، Niki ، MACh ، Ermia ، افتاب گردان
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #17
آقا رسول بی تعارف می گم، کتاب هفته بدون شما لطفی نداره!
با نظرتون درخصوص اغراق و همچنین غیر واقعی بودن مثال ها کاملا موافقم. این کتاب از نظر فرهنگی هم با فرهنگ ما خیلی فاصله داره که شما هم به اون اشاره کردین.
همون طور که در یکی از ارسال های قبلی نوشته بودم، برای کسایی که دوست دارن در این زمینه مطالعه داشته باشن کتاب های بهتری هم وجود داره. هم نویسندگان ایرانی و هم نویسندگان خارجی!
راستی منظورتون رو از آخرین جمله (موعظه کشیش ها ) نفهمیدم!!!!Huh

۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۳۶ صبح
 سپاس شده توسط Niki ، Rasoul
admin
مدیر کل انجمن

مدیران کل
سپاس ها 1837
ارسال: #18
آقا رسول بزار همون راه دور بریم، میان انجمنمونو میبندنا! Wink Big Grin

۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۰۰ صبح
 سپاس شده توسط f_hamed ، Niki ، Rasoul ، ruhe-khoda
مرضیه
مدیر بخش

مدیران بخش
کتاب مورد علاقه: -
سپاس ها 2037
سپاس شده 1138 بار در 189 ارسال
ارسال: #19
تاثیر دعا و ارتباط با خدا برای رسیدن به هدف و منظور در این کتاب برای من خیلی جالب بود. در سرتاسر این کتاب دیده شده که با به زبان آوردن بعضی کلمات کلیدی و ارتباط عمیق با خداوند چقدر خوب میشه به نتیجه رسید. همچنین با خواندن این کتاب متوجه شدم دعا و ذکر در دین اسلام نسبت به مسحیت چقدر غنی تر و اصولی تر موجود هست ما کتابهای زیادی داریم که همه مخصوص دعاست و همچنین اسماء الهی .خداوند در قران فرموده " خدا را اسماء زیادی ست با انها مرا بخوانید " .
همچنین بحث توکل به خدا که این موضوع در دین ما ریشه ایست اما متاسفانه خیلی از ما بدلیل ایمان ضعیفمان بعضی جاها باور نداریم.
برای من این کتاب جذابی بود اما متاسفم که خودمان همه این آموزه ها را حتی کامل تر داریم اما از نوع وارداتی اما از حق نگذشته با زبانی ساده تر و استدلالی تر استفاده می کنیم.
۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۰۵ صبح
 سپاس شده توسط Niki ، Rasoul
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #20
در بحث هفته گذشته یعنی کتاب دنیای سوفی گفتم جای فلسفه غنی شرق در این کتاب خیلی خالیست.
این هفته هم بدون تعصب روی دین یا مکتب خاصی فقط به غنای فرهنگ شرقی در این زمینه اشاره می کنم.
کارما ریشه ای چند هزار ساله داره. توکل و دعا در اسلام (به قول مرضیه خانوم)  مفاهیم ریشه ای داره. ادبیات کهن ایران و حتی ضربالمثل های عامیانه ما خیلی غنی تر از موعظه های خانم اسکاول شین به تاثیر قصد، دعا، اشتیاق و ... اشاره کرده.
اگر فرصتی دست بده، خیلی دوست دارم نمونه هایی از مثنوی مولوی، حافظ و یا سعدی رو در کنار جملات این کتاب بگذارم و نظر دوستان بزرگوارم رو در انجمن در کنارش ببینم.
دست از طلب ندارم تا کام من برآید...

۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۱۵ صبح
 سپاس شده توسط m_reza ، Niki ، Rasoul
m_reza
قیصر

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: قصه های مجید اتاق - اما داناهیو مداد نجار - مانوئل ریباس
سپاس ها 959
سپاس شده 1506 بار در 223 ارسال
ارسال: #21
پیرو حرف دوست عزیزمون f-hamedباید بگم به نظر منم غنی ترین فلسفه و ادبیات و مفاهیم کهن مشرق زمین برترین ها رو داره و وقتی ادیان و مذاهب مشرق زمین به همدیگه نزدیک تر شدن فلسفه ی اونا هم به همدیگه نزدیکتر و در نتیجه غنی تر شد.
ولی یک مسئله ی مهم هم در شناخت این موضوعات هست.من که توی مشرق زمین و مرکز خاور میانه زندگی میکنم این موضوع رو به خوبی متوجه میشم چون در بطن موضوع قرار داشتم ولی آیا چیزی هم داریم که نشون بده که ادبیات و فلسفه و منطق مشرق از بقیه ی جاها غنی تره؟
سعدی و حافظ و مولوی گل های سرسبده ادبیاتند و در کل جهان هم معروف و مشهور ولی آیا کسی هست که این شهرت رو به یک باور برسونه؟ نه برای خودمون بلکه برای جهانیان. آندره ژید هم یه ادیبه و مثل حافظ معروف. ولی حالا بین خودمون آیا به اون بار فلسفی هست یا نه؟
اینو گفتم یعنی روی ادبیات آندره ژید تبلیغ و تفهیم وجود داشته و اینقدر بزرگش کرده که خودمونم گهگاه بیشتر از حافظ و بقیه ادبا قبولش داریم.
ولی یک نکته ی موثر دیگه هم در این باره هست: اینکه ما چون شرقی هستیم فلسفه ی شرق رو بیشتر میشناسیم و قبولش داریم و یکی که توی غربه فلسفه ی غربو. و هیچکس هم از این ارق مبرا نیست.و شکی هم نیست که زور غرب برای شناخت ادبیات و فلسفه و ... بیشتره چون تعداد بیشتر و معروف تری شخص نویسنده یا ادیب برای معرفی داره.

[تصویر:  71914804527940686378.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۷:۱۹ عصر، توسط m_reza.)
۱۴-۵-۱۳۹۲ ۰۷:۱۴ عصر
 سپاس شده توسط Niki ، f_hamed ، Rasoul ، ruhe-khoda
Rasoul
سرپرست انجمن

مدیران ارشد
سپاس ها 3980
ارسال: #22

حامد جان ، ممنون از ابراز لطف شما.
با شما موافق هستم ، کتاب های بهتری برای مطالعه در این زمینه ها وجود داره.

admin جان ، شما که اینقدر خوب مطالب را دنبال میکنی و نکات رو میگیرید  Tongue چرا در مباحث کمرنگ هستید؟

((حرمت امامزاده به متولی اونه.))
در همه دوران متاسفانه رد پای خساست اخلاقی و حسادت در مشرق زمین(بالاخص ایران عزیز) موج زده است.
دوستی به طنز نوشته بود که :  در جهنم گروهی در آتش غوطه ورند ،در حالی که هیچ مراقب و نگهبانی ندارند. کاشف به عمل می آید که خودشان مانع از خروج خودشان می شوند.
در حالی که غرب روی تبلیغات مانور داده است . غرب همواره کوشیده در پشت بزرگ کردن شخصیت های خود ، به نوعی بر تری خود را نیز دیکته کند.
اینقدر در مورد یک موضوع یا یک شخصیت مطلب می نویسند و بحث می کنند ، که نه تنها وی را بزرگ می کنند بلکه خود را نیز.
۱۵-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ صبح
 سپاس شده توسط f_hamed ، m_reza ، Ermia
f_hamed
مدیر بازنشسته

مدیران بازنشسته
سپاس ها 4036
ارسال: #23
رسول جان خیلی ممنون از مشارکتت!
البته در تکمیل فرمایشات شما باید عرض کنم که مثل قدیمی "مرغ همسایه غازه" بد جوری تو فرهنگ ما جا افتاده.
برای همینه که وقتی خانم اسکاول شین از قدرت دعا، نفوذ کلام یا قدرت بخشایش صحبت می کند، کلی کیف می کنیم و به به و چه چه می کنیم ولی اگر حضرت مولانا یا خواجه شیراز از این چیزا حرف بزنه اصلا انگار نه انگار که چیزی خوندیم و شنیدیم.
این وسط جناب حافظ که فقط کاربرد فالگیریش مونده اونهم تو مترو و سر چهارراه ها!!!!!Sad
کاش وقت می شد ابیات مرتبط با موضوع این هفته رو از دیوان این بزرگواران جمع و جور می کردم .

۱۵-۵-۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ صبح
 سپاس شده توسط m_reza ، Rasoul ، anahita68 ، ruhe-khoda ، MACh
m_reza
قیصر

مدیران ارشد
کتاب مورد علاقه: قصه های مجید اتاق - اما داناهیو مداد نجار - مانوئل ریباس
سپاس ها 959
سپاس شده 1506 بار در 223 ارسال
ارسال: #24
دقیقا نکته ایه که گفتم ولی اینجا به یه چیز مهمتر هم اشاره شده.
اینکه ما خودمون از ادبیات و فلسفه و ... خودمون شناخت کافی رو نداریم و به قول دوست عزیزمون مرغ همسایه غازه.به جایی که بیشترین جذابیت رو فلسفه و ادبیات خودمون برامون داشته باشه بیشترین جذابیت رو فلسفه ی غرب برامون داره و این نشون میده وقتی ما هنوز خودمون به ادبیات و فلسفه ی خودمون آشنا نیستیم چطور میخوایم اونا رو به جهانیان معرفی کنیم و بهشون بفهمونیم که از شرق غنی تر از غربه.
و با این موضوع موافقم که کتابهای بهتری برای خوندن درمورد این موضوع هم هست.

[تصویر:  71914804527940686378.jpg]
۱۵-۵-۱۳۹۲ ۱۲:۳۱ عصر
 سپاس شده توسط Rasoul ، f_hamed ، ruhe-khoda ، MACh
admin
مدیر کل انجمن

مدیران کل
سپاس ها 1837
ارسال: #25
(۱۵-۵-۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ صبح)Rasoul نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حامد جان ، ممنون از ابراز لطف شما.
با شما موافق هستم ، کتاب های بهتری برای مطالعه در این زمینه ها وجود داره.

admin جان ، شما که اینقدر خوب مطالب را دنبال میکنی و نکات رو میگیرید  Tongue چرا در مباحث کمرنگ هستید؟

((حرمت امامزاده به متولی اونه.))
در همه دوران متاسفانه رد پای خساست اخلاقی و حسادت در مشرق زمین(بالاخص ایران عزیز) موج زده است.
دوستی به طنز نوشته بود که :  در جهنم گروهی در آتش غوطه ورند ،در حالی که هیچ مراقب و نگهبانی ندارند. کاشف به عمل می آید که خودشان مانع از خروج خودشان می شوند.
در حالی که غرب روی تبلیغات مانور داده است . غرب همواره کوشیده در پشت بزرگ کردن شخصیت های خود ، به نوعی بر تری خود را نیز دیکته کند.
اینقدر در مورد یک موضوع یا یک شخصیت مطلب می نویسند و بحث می کنند ، که نه تنها وی را بزرگ می کنند بلکه خود را نیز.
آقا رسول شاید باور نکنید چه قدر سرم شلوغه، 8 صبح میام دفتر 12 شب بر می گردم، 13 تا سایت رو دارم اداره میکنم، دلم واسه یک کم زندگی کردن تنگ شده! ایشالله به زودی یک کم اوعضام آروم تر شه حتما تو همه بحثا شرکت می کنم، برای انجمن هم یک دومین مستقل با آدرس دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ثبت کردم، ایشالله به زودی آدرس انجمن رو تغییر می دیم  و یک انجمن مستقل خواهیم داشت، با چند تا سایت کتاب هم در حال گفتگو هستم، کلی اتفاقای خوب قراره بیفته!  شما و آقای حامد و نیکی عزیز زحمت اداره ی انجمن رو بکشین من از پشت جبهه کارهای فنی سایت ها رو انجام میدمو مهمات بهتون می رسونم! Wink

ممنون به خاطر همه زحمتاتون

۱۵-۵-۱۳۹۲ ۰۷:۱۷ عصر
 سپاس شده توسط f_hamed ، Rasoul ، m_reza ، ruhe-khoda ، es_elmira

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

تماس با ما   انجمن کتاب ایران   بازگشت به بالا   بازگشت به محتوا   بایگانی   پیوند سایتی RSS